עיבוד וניהול מוזיקלי Musical Arranger & Director

מופעים | הרכבים ותזמורות | תאטרון

arrangerproducer1copyעיבודים והפקה מוזיקלית למופעים כגון ערבי שירה וזמר, מופעי חוצות, מופעים בקיבוצים וארגונים, אירועים של עיריות ומועצות, מופעים מוזמנים, הפקות של יוצרים ואמנים, עיבודים לחינוך המוזיקלי.

כתיבת עיבודים יחודיים להרכבים ותזמורות בסגנונות המוזיקה הפופלארית, הג'אז, רוק. באוריאנטציה קאמרית או עם ריתם סקשן

נייד: 054-460-5634 דוא״ל: info@ofirtal.com

 • מיצוי ההרמוניה, המלודיה והקצב מתוך חומר קיים ולהפקת עיבוד אמנותי שמדבר עם התוכן המקורי.
 • כתיבת עיבודים ייחודיים ומקוריים, קלים לנגינה ונשמעים פגז!
 • כתיבת עיבודים אופטימליים לכל רמת נגינה, בהלימה לגיל ורמת נגינה החל מילדים, נוער ועד בוגרים ובני הדור ה-3, מקצוענים או חובבנים.
 • עיבודים לכל סוגי ההרכבים וכל הכלים - להקות, הרכבי קומבו, תזמורת (נשיפה, קשת, סימפונית, ביבדבנד...), הרכבים קאמריים וכו׳.

אני מאמין באיזון שבין המוכר לחדש ובין הטוב לנכון. במופעים גדולים יש לשלב בין המעוף המוזיקלי של האמנים לבין האוזן של קהל היעד. ללא פשרות על איכות וללא פגיעה באמנות. איכותו של העיבוד המוזיקלי נמדדת ביכולת להוציאו לפועל באופן מיטבי על פי התנאים בשטח. יש עיבודים שתמיד נשמעים טוב, עם נגנים טובים או טובים פחות. ויש כאלה שמתאימים למקצועניים או לתלמידים בלבד. על העיבוד להיות מלבד איכותי מבחינה מוזיקלית, תואם את יכולות הנגנים, ציפיות המזמינים והסיטואציה כולל קהל. לא תמיד צריך להתחשב בקהל או בנגנים אבל ברוב המקרים, בעיקר במופעים, זה יכול לעזור. בכל מקרה מבחן התוצאה הוא שחשוב.

 • כתיבת תווים, הכנת צארטים מקצועיים.
 • ניהול חזרות
 • ניצוח (כולל תזמורת) אם יש צורך.
 • נגינה על כלים שונים (פסנתר/קלידים, כינור וגיטרה בס).
 • בחירת שירים ומנגינות לפי דרישות הפרוייקט.
 • כתיבת עיבודים מקורים או מדוייקים לפי המקור.
 • התאמת נגנים לפי דרישת הפרוייקט.
 • הופעות לערבי חג / זמר בקיבוצים.
 • ניתן לעבוד עם פלייבקים במקום או בנוסף לנגנים חיים

במקרים רבים יוצא לי לנהל מוזיקלית את ההרכבים/מופעים אשר בהם מנגנים את עיבודיי ובנוסף גם לנגן איתם, מה שזה מקל על המשימה.

נייד: 054-460-5634 דוא״ל: info@ofirtal.com

ניהול מוזיקלי למופע:

״שיר ליל שבת״ - מתוקף תפקידי כמעבד מוזיקלי לסדרת הזמר מקפיד על עיבודים נגישים לקהל ולנגים יחד עם ניסונות (לרוב מוצלחים) של חידוש לשירים בעיבודים מרעננים.

מופע מוזמן - הינו מופע מוזיקלי המבוסס על תמה ומתאים כקונצרט בפני עצמו, או כחלק רצף פעילות. המוזיקה תעובד בהתאם לגיל קהל היעד. מתאים מוסדות חינוך, חוגי בית, הרצאות, כנסים, השתלמויות ובעיקר, מפגשים עם אנשים.

 לקיבוצים ומושבים - העלת מופעים איכותיים עם אמנים מקומיים בקיבוצים ויישובים קהילתיים. הרכבי בוגרים ו/או ילדם.

ניהול מוזיקלי עיבודים לתזמורות

תזמורת הביגבנד של כרמיאל - במסגרת תפקידי במנצח תזמורת הביגבנד של כרמיאל אני כותב, משגדרג ולעיתים רק בוחר בקפידה את העיבודים המתאימים ביותר לקבוצת הנגנים.

תזמורת תהנוער העירונית יקנעם - במשך כ 11 שנים ניצחתי ועיבדתי מוזיקה לתזמור תהנוער של יקנעם ששימשה לי ולנגנים בית כבית מוזיקלי-חינוכי.

הרכבים ותזמורות בחינוך המוזיקלי

התזמורת משולבת מנגנים ברמות שונות? הגיטיסטים יודעים רק טאבים? המתופף מנגן רק משמיעה ויש לכם הופעה חשובה בקרוב?

תזמורות והרכבי נוער רבים מורכבים מתלמידים ברמות נגינה שונות. כתיבת עיבוד נכון תומנת בחובה את היכולת לסייע למנהלים המוזיקליים/ מנצח/מורים להוביל את הנגנים קדימה ולהשמע כמו הרכב מקצועי. לנגן באופן אחיד, נקי וברור.

כתיבת עיבודים לפי הזמנה למגוון לכלים פרטניים או הרכבים, תזמורת נוער, ביגבנד, הרכב ג'אז, מוסיקה ישראלית, תזמורת/רביעיית מיתרים,הרכב קאמרי, ועוד....

ניסיון רב בכתיבה לבי"ס ומגמות מוסיקה והרכבי נוער בהסתכלות על ההיבט המוסיקלי והחינוכי כאחד. כתיבה לפי רמת התלמידים גם אם בהרכב אחד משולבים תלמידים ברמות וכיתות שונות. ניתן להוסיף אצבועים לכלי נשיפה, קשתות ופוזיציות לכלי קשת, טאבים לגיטרות, אקורדים למחלקת הקצב, תיווי מלא לתופים. רידקציה של כל התפקידים לפסנתר / קלידים וכמובן פרטיטורה מלאה. תפקידים נפרדים זהים בעיצוב וקלים להתמצאות.

Jazz Up Your Band

הוסיפו לתזמורת שלכם מחלקת קצב ובכך תחיו את הקצב ותאפשרו סגנונות וצבעים חדשים. כתיבת תווים מלאים למחלקת הקצב לקטע קיים. הפכו את הנגני התזמורת שלכם לנגני ג'אז מקצועיים ותשמעו כמו בידבנד אמיתי!! הידעתם שניתן לשלב כל כלי בתזמורת שלכם? כתיבת עיבודים קריאים ומהנים לנגינה. ניתן לקבל ייעוץ לבניית התזמורת/ההרכב כך שיהיה ניתן להפיק את המיטב מהמצב!

עיבודים לפסנתר

כתיבת עיבודים לפסנתר בסגנונות הג'אז, ומוסיקה קלה. ניתן להזמין עיבודים לרמות שונות, החל מתחילים שם נפשט את המנגינה והליווי לרמה הדרושה. לנגנים מתקדמים / מקצועיים עיבוד מלא ומגוון. ניתן להזמין עיבודים לכל מוזיקה באשר היא למשל: סטנדרטים של ג'אז, עיבודים שירים, עיבודים ליצירות קלאסיות בסגונות שונים, נעימות מוכרות, מוזיקה ישראלית, מוזיקה פופלארית.

דוגמאות:

Peri's Scope
Lady Bird

נייד: 054-460-5634 דוא״ל: info@ofirtal.com

אופיר טל מוזיקאי רב-תחומי

arrangerproducer1copy