חינוך מוזיקלי Music Education

שיעורי פסנתר | ניצוח תזמורת

זכות גדולה נפלה בחלקי להיות מורה ולראות דורות גדלים ומתפתחים. המוזיקה היא כלי נהדר לחינוך דרכו לומדים להקשיב, לתת, לקבל ולהיות סבלני. שיעורי המוזיקה מפתחים בין היתר את את החשיבה היצירתית ואת הזיכרון. ניכר כי תלמדי נגינה מפתחים כישורי חשיבה טובים בהרבה מאילו שמעולם לא נגעו במוזיקה.

שיעורי פסנתר

בתחום הג'אז-מוזיקה קלה. לימוד נגינה ושליטה בפסנתר. נגינה החל מאקורדים וליווי, תווים, תיאוריה ועד להרמוניה ג'אז ואלתור.

נתחיל מהיסודות הבסיסיים הקלאסיים של נגינה בפסנתר החל מיציבה וישיבה נמשיך לתווים וננגן יצירות קלות. נעבור לנגינה בסגנון המוזיקה הקלאסית הקלה ומשם נעבור לג'אז ולמוזיקה קלה - רוק, פופ, בלוז וכד'. חלק מיצירות/מנגינות ננגן משמיעה בכדי לפתח את השמיעה המוזיקלית. שירים מוכרים, שיר חגים וכד'. לכל תלמיד תבנה תוכנית מסודרת ואישית.

למתקדמים ולתלמידים הממשיכים ללימודי בגרות במוזיקה ניתן ללמוד לעומק את הסגנונות השונים בג'אז דרכי הביטוי והשפעתם על נגינת הפסנתר. עיבוד מוזיקלי לפסנתר ובכלל + מבוא לקומפוזיציה.

הכנה למבחני בגרות במוסיקה. הכנה למבחני כניסה לכל מוסדות הלימוד להשכלה מוזיקלית גבוהה בארץ או בחו״ל. ניתוח יצירות ושיעורי עזר לסטודנטים.

תוכנית לימוד מובנית ומותאמת אישית לכל תלמיד. התלמיד יקבל חומר עזר עינוי רב איתו יוכל לעבוד בבית ומעבר לכך.


בעל תואר ראשון במזויקה ותואר שני בהוראת המוזיקה

ידוע כי שיעורי נגינה מפתחים תהליכי חשיבה יצירתיים, ומשפרים את הזיכרון. האזנה מושכלת ואיכותית, אימון בנגינה והתנסות באלתור או קומפוזיצה הינם פעולות מורכבות הדורשות כישורי חשיבה מרובים. חשיבה מסתעפת לצריכת המידע וחשיבה מתכנסת להפקת תוצר איכותי. אימון ופיתוח יכולות אילו ואחרות הן חלק בלתי נפרד משיעורי המוזיקה. השלכות לכך ניכרות בשיפור צורות החשיבה בחיים (גם מחוץ למוזיקה). תלמידי נגינה בעבר ובהווה, בכל הגילאים, מגלים יכולות ופוטנציאל לתהליך חשיבה איכותיים ומקוריים.

היכן אני מלמד?

קונסרבטוריון כרמיאל

אולפנה מזרע

ניצוח תזמורות

תזמורת הביגבנד של קונסרבטוריון כרמיאל

כמו רוב המוזיקאים בארץ מצאתי עצמי מלמד למחייתי מה שמהר הפך להיות דרך חיים ואף מטרה. חינוך מוזיקלי, או חינוך-באמצעות-המוזיקה קיבל משמעות גדולה בחיי.

info@ofirtal.com 0544605634

אופיר טל מוזיקאי רב-תחומי