אופיר טל - מוזיקאי רב תחומי הרכב ג׳אז לקבלות פנים ואירועים הרכב ג׳אז לקבלות פנים ואירועים-מעבד מוזיקלי-תיווי-תיאטרון פלייבק

 

 

 

חדשות ועדכונים:

מעבד ומנהל מוזיקלי

Arranger & Music Director

מופעים - סדרות - ערבי מוזיקה אמנותיים - הפקות מקור

arranger-producerעיבודים וניהול מוזיקלי למופעים כגון ערבי שירה וזמר, מופעי חוצות, מופעים בקיבוצים ויישובים קהילתיים, אירועים של עיריות, מועצות וארגונים, מופעים מוזמנים, הפקות של יוצרים ואמנים, עיבודים לחינוך המוזיקלי.

כתיבת עיבודים יחודיים להרכבים ותזמורות בסגנונות המוזיקה הפופלארית, הג'אז, רוק. באוריאנטציה קאמרית או עם ריתם סקשן

 • כתיבת תווים, הכנת צארטים מקצועיים.
 • ניהול חזרות
 • ניצוח
 • נגינה על כלים שונים (פסנתר/קלידים, כינור, גיטרה בס, קונטרבס).
 • בחירת שירים ומנגינות לפי דרישות הפרוייקט.
 • כתיבת עיבודים מקורים או מדוייקים לפי המקור.
 • התאמת נגנים לפי דרישת הפרוייקט.
 • הופעות לערבי חג / זמר בקיבוצים/ הפקות מקור/ להקות/ מופעים בהזמנ המיוחדת

אני מאמין באיזון שבין המוכר לחדש ובין הטוב לנכון. במופעים גדולים יש לשלב בין ה״מעוף המוזיקלי״ של האמנים/מבצעים לבין האוזן של קהל היעד. ללא פשרות על איכות וללא פגיעה באמנות.

כשאומרים ״עיבוד מוזיקלי״ למה מתכוונים?

במוזיקה קלה עיבוד יכול להיות רעיון פשוט, הובלה של הדינאמיקה, עצירה, חזרה וכד׳. שילוב אלמנטים שלעיתים עולים מתוך נגינה, בזמן אמת. אפילו באופן מאולתר. מעבד מקצועי יודע לקחת רעיונות שכאלה ולשים עליהם את הזרקור, לפתח אותם נכון. ו לכתוב במדוייק בתווים כמובן!

כשאני אומר ״עיבוד מוזיקלי״ למה אני מתכוון?

מתחילים בחשיבה: כיצד לגשת לעיבוד? אלו תכנים ומוטיבים יש בשיר או יצירה שרוצים לעבד? להתחשב במילים? האם יש עיבודים קיימים ומה יש בהם? רוצים לתת משמעות חדשה? לשפר את הקיים? כיצד לפתח את הרעיונות? למה מיועד העיבוד? מהן מטרותיו, אלו אפשרויות קיימות (כלי ונגנים למשל)? בדרך לכתיבת העיבוד יש החלטות חשובות המשפיעות על התותר הסופי. המשמעותית ביותר היא האם הוא בר ביצוע באופן ראוי?

מה הופך עיבוד לאמנותי? שילוב מאוזן של הנושאים הבאים:

 • מיצוי ההרמוניה, צבעים חלופיים שידרוג/העצמת ההמוניה הקיימת
 • פיתוח רעיונות מלודיים שימוש קווים מלודים, בקונטרפונקט וניגודים
 • שילוב מקצבים חדשים לצורך העצמה וחידוש
 • שימוש במבנים וצורת מוזיקליות ארגון רעיונות בצורה מוזיקלית

כיצד זה מתבצע בפועל?

אני מאמין מיקסום המשאב האנושי להפקת תוצר איכותי. ומעדיף לכתוב ולבצע עיבודים שלא באופן דיגיטלית. כלומר, כמה שפחות ״פלייבק״ ויותר ״לייב״.

איכותו של העיבוד המוזיקלי נמדדת ביכולת להוציאו לפועל באופן מיטבי על פי התנאים בשטח. יש עיבודים שתמיד נשמעים טוב, עם נגנים טובים או טובים פחות. ויש כאלה שמתאימים למקצועניים או לתלמידים בלבד. על העיבוד להיות מלבד איכותי מבחינה מוזיקלית( ולעמוד בתנאי העיבוד האמנותי), תואם את יכולות הנגנים, ציפיות המזמינים והסיטואציה כולל קהל. לא תמיד צריך להתחשב בקהל או בנגנים אבל ברוב המקרים, בעיקר במופעים, זה יכול לעזור. בכל מקרה מבחן התוצאה הוא שחשוב.

הניהול מוזיקלי מתבצע באווירה נעימה ונינוחה מבלי לוותר על הפן המקצועי. הרי כולנו רוצים להצליח ואין ברירה אלא להתאים עצמך לשטח. במקרים רבים אין מספיק זמן לחזרות, הנגנים מקומיים, ויש יותר אילוצים מצלילים.

במסגרת עבודתי כמעבד מוזקלי בסדרת ערבי הזמר ״שיר ליל שבת״ עבדתי עם אמנים רבים בינהם: דודו זכאי, דורית ראובני, שם טוב לוי, חנן יובל, שלמה גרוניך, מיטל טרבלסי, שלומית אהרון, ששי קשת, אופירה גלוסקא, חני נחמיאס, נתנאלה, איתמר ארגוב, סי היימן, רונית אופיר....

הרכב ג׳אז לאירועים וקבלות פנים ביוטיוב

האזנה בסאונדקלוד למוזיקת ג׳אז לאירועים

דברו איתי!

 

מוזמנים להתקשר,לשלוח הודעה, לשאול שאלות, להתייעץ, להזמין מופע.

0544605634

info@ofirtal.com

אשמח לשמוע מכם

הרכב ג׳אז לאירועהרכב ג׳אז לקבלת פניםהרכב ג׳אז לחתונההרכב ג׳אז לבר מצווההרכב ג׳אז ליומולדתהרכב ג׳אז למסיבההרכב ג׳אז לאירוע חברההרכב ג׳אז למופעיםהרכב ג׳אז לאירוע עסקיהרכב ג׳אז להשקההרכב ג׳אז לקבלת פניםהרכב ג׳אז לפתיחת תערוכההרכב ג׳אז לאירוע פרטיהרכב ג׳אז לאירוע בחצרהרכב ג׳אז לאירוע סגורהרכב ג׳אז לקוקטיילהרכב ג׳אז ללאונג׳הרכב ג’אז לכנסהרכב ג’אז קבלת פנים בכנסהרכב ג’אז לאירועים עסקייםהרכב ג’אז לכנסהרכב ג’אז לאירוע פתיחההרכב ג’אז לאירוע חברההרכב ג’אז למופעי תרבות

להקת ג׳אז לאירועלהקת ג׳אז לקבלת פניםלהקת ג׳אז לחתונהלהקת ג׳אז לבר מצווהלהקת ג׳אז ליומולדתלהקת ג׳אז למסיבהלהקת ג׳אז לאירוע חברה להקת ג׳אז למופעים⎪ להקת ג׳אז לאירוע עסקילהקת ג׳אז להשקהלהקת ג׳אז לקבלת פניםלהקת ג׳אז לפתיחת תערוכהלהקת ג׳אז לאירוע פרטילהקת ג׳אז לאירוע בחצרלהקת ג׳אז לאירוע סגורלהקת ג׳אז לקוקטייללהקת ג׳אז ללאונג׳להקת ג’אז לכנסלהקת ג’אז קבלת פנים בכנסלהקת ג’אז לאירועים עסקייםלהקת ג’אז לכנס להקת ג’אז לאירוע פתיחהלהקת ג’אז לארוע חברהלהקת ג’אז למופעי תרבות