אופיר טל - מוזיקאי רב תחומי הרכב ג׳אז לקבלות פנים ואירועים הרכב ג׳אז לקבלות פנים ואירועים-מעבד מוזיקלי-תיווי-תיאטרון פלייבק

 

 

 

הרכב ג׳אז לאירוע - קיץ 2020

מתכוננים אירוע בתום מגיפת הקורונה?

שריינו הרכב ג׳אז לקבלת פנים לאירוע עתידי.

 

לא ניתן לקורונה להרחיק את המוזיקה!

החל מחודש מרץ ועד תום תקופת ה״ריחוק החברתי״ ייתקיימו הדרכות נגינה בפסנתר ג׳אז בלמידה מרחוק ״במגפת מחירים״ נמוכים במיוחד!

כל שיעורי פסנתר הג׳אז עברו למסגרת און-ליין.

לימדו לנגן מבלי לצאת מהבית

מעבד ומנהל מוזיקלי

Arranger & Music Director

מופעים - סדרות - ערבי מוזיקה אמנותיים - הפקות מקור

arranger-producerעיבודים והפקה מוזיקלית למופעים כגון ערבי שירה וזמר, מופעי חוצות, מופעים בקיבוצים וארגונים, אירועים של עיריות ומועצות, מופעים מוזמנים, הפקות של יוצרים ואמנים, עיבודים לחינוך המוזיקלי.

כתיבת עיבודים יחודיים להרכבים ותזמורות בסגנונות המוזיקה הפופלארית, הג'אז, רוק. באוריאנטציה קאמרית או עם ריתם סקשן

 • כתיבת תווים, הכנת צארטים מקצועיים.
 • ניהול חזרות
 • ניצוח
 • נגינה על כלים שונים (פסנתר/קלידים, כינור, גיטרה בס, קונטרבס).
 • בחירת שירים ומנגינות לפי דרישות הפרוייקט.
 • כתיבת עיבודים מקורים או מדוייקים לפי המקור.
 • התאמת נגנים לפי דרישת הפרוייקט.
 • הופעות לערבי חג / זמר בקיבוצים/ הפקות מקור/ להקות/ מופעים בהזמנ המיוחדת

אני מאמין באיזון שבין המוכר לחדש ובין הטוב לנכון. במופעים גדולים יש לשלב בין ה״מעוף המוזיקלי״ של האמנים/מבצעים לבין האוזן של קהל היעד. ללא פשרות על איכות וללא פגיעה באמנות.

כשאומרים ״עיבוד מוזיקלי״ למה מתכוונים?

במוזיקה קלה עיבוד יכול להיות רעיון פשוט, הובלה של הדינאמיקה, עצירה, חזרה וכד׳. שילוב אלמנטים שלעיתים עולים מתוך נגינה, בזמן אמת. אפילו באופן מאולתר. מעבד מקצועי יודע לקחת רעיונות שכאלה ולשים עליהם את הזרקור, לפתח אותם נכון. ו לכתוב במדוייק בתווים כמובן!

כשאני אומר ״עיבוד מוזיקלי״ למה אני מתכוון?

מתחילים בחשיבה: כיצד לגשת לעיבוד? אלו תכנים ומוטיבים יש בשיר או יצירה שרוצים לעבד? להתחשב במילים? האם יש עיבודים קיימים ומה יש בהם? רוצים לתת משמעות חדשה? לשפר את הקיים? כיצד לפתח את הרעיונות? למה מיועד העיבוד? מהן מטרותיו, אלו אפשרויות קיימות (כלי ונגנים למשל)? בדרך לכתיבת העיבוד יש החלטות חשובות המשפיעות על התותר הסופי. המשמעותית ביותר היא האם הוא בר ביצוע באופן ראוי?

 • מה הופך עיבוד לאמנותי? שילוב מאוזן של הנושאים הבאים:
 • מיצוי ההרמוניה, צבעים חלופיים שידרוג/העצמת ההמוניה הקיימת
 • פיתוח רעיונות מלודיים שימוש קווים מלודים, בקונטרפונקט וניגודים
 • שילוב מקצבים חדשים לצורך העצמה וחידוש
 • שימוש במבנים וצורת מוזיקליות ארגון רעיונות בצורה מוזיקלית

כיצד זה מתבצע בפועל?

אני מאמין מיקסום המשאב האנושי להפקת תוצר איכותי. ומעדיף לכתוב ולבצע עיבודים שלא באופן דיגיטלית. כלומר, כמה שפחות ״פלייבק״ ויותר ״לייב״.

איכותו של העיבוד המוזיקלי נמדדת ביכולת להוציאו לפועל באופן מיטבי על פי התנאים בשטח. יש עיבודים שתמיד נשמעים טוב, עם נגנים טובים או טובים פחות. ויש כאלה שמתאימים למקצועניים או לתלמידים בלבד. על העיבוד להיות מלבד איכותי מבחינה מוזיקלית( ולעמוד בתנאי העיבוד האמנותי), תואם את יכולות הנגנים, ציפיות המזמינים והסיטואציה כולל קהל. לא תמיד צריך להתחשב בקהל או בנגנים אבל ברוב המקרים, בעיקר במופעים, זה יכול לעזור. בכל מקרה מבחן התוצאה הוא שחשוב.

הניהול מוזיקלי מתבצע באווירה נעימה ונינוחה מבלי לוותר על הפן המקצועי. הרי כולנו רוצים להצליח ואין ברירה אלא להתאים עצמך לשטח. במקרים רבים אין מספיק זמן לחזרות, הנגנים מקומיים, ויש יותר אילוצים מצלילים.

במסגרת עבודתי כמעבד מוזקלי בסדרת ערבי הזמר ״שיר ליל שבת״ עבדתי עם אמנים רבים בינהם: דודו זכאי, דורית ראובני, שם טוב לוי, חנן יובל, מיטל טרבלסי, שלומית אהרון, ששי קשת, אופירה גלוסקא, חני נחמיאס, נתנאלה, איתמר ארגוב, סי היימן, רונית אופיר....

דברו איתי!

 

שם:

 

מייל:

 

נושא:

 

תוכן:

 

מוזמנים להתקשר,לשלוח הודעה, לשאול שאלות, להתייעץ, להזמין מופע.

0544605634 info@ofirtal.com

אשמח לשמוע מכם ♡

‰¯Î·†‚?‡Ê†·ÈÂËÈ·‰¯Î·È†‚?‡Ê†·ÏÈ˜„‡ÈÔ‰ÊÓ˙†‰¯Î·†‚?‡Êcall-jazz-bandMail-jazz-band

הזמנת הרכב ג׳אז לאירוע

item6 

item8 

item10 

תאטרון פלייבק

מופעים וסדנאות

מופע תאטרון פלייבק מבוסס על אלתור כאשר תוכן ההצגה מורכב מסיפורי הקהל. ההמחזה הינה שיקוף של הסיפורים ממבטן של השחקניות. תאטרון הפלייבק הינו כלי אמנותי, טיפולי ובידורי כאחד.

מופע תיאטרון פלייבק לאירועים פרטיים ולעולם העסקי. כנסים, סמינרים, חברות, אירועים שמסכמים תקופות, פרידות, אירועים חשובים. קבוצומת של עד כ-80 איש. לתאטרון הפלייבק, ככלי שיקוף, יש פן הולסטי-טיפולי.

להזמנות

קבוצת תאטרון הפלייבק ״שיקופיות״ מורכבת מ-3 שחקניות ייחודיות ומדהימות - ואנוכי קלידים/פסנתר. מחוץ לעולם המשחק כל אחת בתחומה )פסיכודרמה, תרפייה, עבודה סוציאלית, יוגה, שירה ומה לא...( היא לא פחות ממדהימה. וכשהן ביחד... הן עושות קסמים! ואני? מלווה ונהנה.

ראו מה כתבו הלקוחות

הזמינו עכשיו!! 0544605634 info@ofirtal.com